دانلود وآو
السلام علی الحسین

یه قلب مبتلا تو این سینست مریضمو دوام اباالفضله – محمود کریمی

دسته بندی: اهل بیت
2 views


قلب مبتلا تو این سینست مریضمو دوام اباالفضله – محمود کریمی - یه قلب مبتلا تو این سینست مریضمو دوام اباالفضله – محمود کریمی

سلام / حتما دانلود کنید

دانلود

نوشته یه قلب مبتلا تو این سینست مریضمو دوام اباالفضله – محمود کریمی اولین بار در پایگاه دانلود مذهبی و فرهنگی. پدیدار شد.

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

طرح مشاغل خانگی می‌تواند منجر به اشتغال پایدار شود

دسته بندی: قرآن
1 views


مشاغل خانگی می‌تواند منجر به اشتغال پایدار شود - طرح مشاغل خانگی می‌تواند منجر به اشتغال پایدار شود

به گزارش ایکنا از کردستان، حسین فیروزی، معاون اقتصادى استاندار کردستان امروز، ۲۸ مردادماه در نهمین جلسه شورای اشتغال استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هدفگذاری کارگروه اشتغال استان جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات است تا به دست متقاضیان برسد و منجر به اشتغال پایدار شود.
وی به توزیع شهرستانی اعتبارات اشتغال پایدار روستایی تأکید کرد و افزود: شهرستان‌های سروآباد و دهگلان به دلیل وجود ظرفیت‌های کشاورزی و صنعتی، پتانسیل خوبی در بحث اشتغال دارند که باید از آنها استفاده شود.
معاون اقتصادى استاندار کردستان به اهمیت بحث اشتغال خانگی و پرداخت تسهیلات آن اشاره و عنوان کرد: از مدیران عامل بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران می‌خواهیم که از این طرح حمایت کنند.
وی با اشاره به اینکه منکر وجود مشکلاتى از جمله نقص در پرونده‌هاى ورودى به بانک‌ها نیستیم اما این مشکلات براى همه بانک‌ها مشابه است، بیان کرد: ما از بانک‌ها انتظار داریم در فرصت باقیمانده تا ١۵ شهریورماه با تمام توان براى جذب و پرداخت صددرصدى اعتبارات اشتغال پایدار روستایى تلاش کنند.
فیروزی به اهمیت طرح الگوی نوین مشاغل خانگی اشاره کرد و یادآور شد: در کارگروهی با حضور دستگاه‌های متولی این طرح از جمله جهاددانشگاهی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری و … این طرح مورد برسی و موانع آن رفع شود.
لازم به ذکر است؛ شهرستان دیواندره موفق به جذب ۱۰۰ درصدى سهم خود از اعتبارات اشتغال پایدار روستایى شده و بانک کشاورزى استان هم با تحقق ٩١ درصدى تعهدات، بهترین عملکرد را در این زمینه داشته است.
انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

سهم کردستان در طرح مشاغل خانگی بیش از ۱۹ میلیارد تومان است

دسته بندی: قرآن
2 views


گروه اجتماعی- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: سهم استان کردستان در این بخش ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که تاکنون ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است .

کردستان در طرح مشاغل خانگی بیش از 19 میلیارد تومان است - سهم کردستان در طرح مشاغل خانگی بیش از 19 میلیارد تومان است

به گزارش ایکنا از کردستان، برهان صلواتی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان امروز، ۲۸ مردادماه در نهمین جلسه شورای اشتغال استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: از محل اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی ۲۶۰ میلیارد تومان سهم استان کردستان بوده که تاکنون بیش از ۵۰ درصد اعتبارات شامل ۱۳۷ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان توسط چهار بانک عامل اختصاص پیدا کرده است.
وی افزود: براساس اعلام سامانه کارا ۹۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و براساس اعلام بانک ها ۱۰۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به طرح ها پرداخت شده و ۳۵ میلیارد تومان مانده اعتبارات هم باقی مانده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه در مجموع ۴۲۰ میلیارد طرح به بانک ها معرفی شده است، اعلام کرد: امیدواریم تا پایان هفته دولت بتوانیم ۱۰۰ درصد اعتبارات را پرداخت کنیم.
وی تاکید کرد: استان کردستان آماده بررسی و معرفی طرح ها برای ۵۰ درصد باقیمانده طرح اشتغال پایدار روستایی است.
صلواتی در ادامه به وجود ۲۰۰ میلیارد تومان طرح ملی هم اشاره و تصریح کرد: این اعتبار شامل ۱۵ طرح بوده که در حال حاضر ۱۱ طرح آن در جریان است.
وی ابراز امیدواری کرد: تا دهه فجر امسال شاهد افتتاح تعداد زیادی از طرح‌ها باشیم تا منجر به تثبیت شغل شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طرح مشاغل خانگی هم اشاره و بیان کرد: سهم استان کردستان در این بخش ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که تاکنون ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.
وی در پایان از فرمانداران خواست که در توزیع شهرستانی این طرح اقدامات لازم را انجام دهند و اقشار آسیب‌پذیر، بیماران خاص و معرفی‌شدگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در اولویت قرار دهند.
انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

دی‌فرانچسکو: رم همیشه رویکردی هجومی دارد/ ۲ بازیکن مهم‌مان را در تابستان از دست دادیم

دسته بندی: ورزشی
0 views


به گزارش خبرگزاری تسنیم، اوزبیو دی‌فرانچسکو که شاگردانش شب گذشته (یکشنبه) فصل جدید سری A ایتالیا را به لطف گل دقیقه ۸۹ ادین ژکو با پیروزی یک بر صفر مقابل میزبان خود، تورینو به پایان بردند، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گفت: تیم من همیشه رویکردی هجومی دارد، اما هنوز در کارهای هجومی و دفاعی باید پیشرفت کنیم.   

وی ادامه داد: ما در این بازی در خط دفاعی‌مان بهتر از خط حمله‌ بودیم و در کارهای هجومی زهر لازم را نداشتیم. همه بازیکنانم نیاز به بهبود بازی خود دارند، هرچند نباید فراموش کرد که ما بازیکنان جدیدی همچون خاویر پاستوره داریم که نیاز به زمان دارند تا خودشان را با شرایط وفق دهند. پاستوره می‌تواند بر کیفیت تیمی ما بیفزاید.

سرمربی جالوروسی در پاسخ به این پرسش که «با وجود جدایی آلیسون و ناینگولان، به نظرتان تیم نسبت به فصل گذشته قویتر شده یا خیر؟»، خاطرنشان کرد: امیدوارم تیم بتواند قویتر از فصل قبل شود، اما پرحرفی در این مقطع از فصل بی‌معنی است. ما دو بازیکن مهم‌مان را در این تابستان از دست دادیم، اما به هر حال جای آنها را پرکردیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

ثبت‌نام دو برابری طرح مشاغل خانگی در کردستان

دسته بندی: قرآن
2 views


گروه اجتماعی- رئیس جهاد دانشگاهی استان کردستان گفت: سهم استان کردستان در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی ۲ هزار و ۶۰۰ نفر است که تاکنون توانسته‌ایم بیش از چهار هزار و ۲۰۰ نفر را ثبت نام کنیم.

دو برابری طرح مشاغل خانگی در کردستان - ثبت‌نام دو برابری طرح مشاغل خانگی در کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، چیا سهراب‌نژاد، رئیس جهاد دانشگاهی استان کردستان امروز، ۲۸ مردادماه در نهمین جلسه شورای اشتغال استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سهم استان کردستان در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی ۲ هزار و ۶۰۰ نفر است که تاکنون توانسته‌ایم بیش از چهار هزار و ۲۰۰ نفر را ثبت‌نام کنیم.
وی افزود: در حال حاضر در مرحله ارزیابی این طرح هستیم که درخواست داریم اهمیت بیشتری به این طرح در سطح استان کردستان داده شود.
رئیس جهاد دانشگاهی کردستان با اشاره به اینکه از یک سال گذشته این طرح را شروع کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: نیاز هست که این طرح در استان بیشتر مورد توجه قرار گیرد و شناخته شود.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان هم در ادامه این جلسه به اهمیت راه اندازی مشاغل خرد و کسب و کارهای کوچک برای اقشار ضعیف جامعه تاکید کرد و گفت: جهاد دانشگاهی متولی طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در استان است و اقدامات خوبی را نیز تاکنون در این راستا انجام داده است.
فرانک قدسی افزود: در این طرح درصددیم که پشتیبان‌ها را به بانک‌ها معرفی کنیم تا افرادی که متقاضی مشاغل خانگی هستند تسهیلاتی را دریافت کنند.
وی در ادامه به لزوم حمایت از بیماران خاص و ایجاد اشتغال برای آنها تاکید کرد و افزود: این نوع بیماران چون زمینه کار اداری برای آنها فراهم نیست درگیر مشکلاتی هستند که امیدواریم در قالب اعطای همین تسهیلات بانکی خانگی بتوانیم آنها را حمایت کنیم.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در پایان به ضرورت راه اندازی نمایشگاه برای فروش محصولات مشاغل خانگی اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم که مشکل فروش این محصولات را هم بتوانیم حل کنیم.
انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

بیار دست کوچیکتو بالا شاید که بگیره بارون آخر – ابوذر بیوکافی

دسته بندی: اهل بیت
4 views


ساله چشماش میباره به یاد لبای تشنه – ابوذر بیوکافی - بیار دست کوچیکتو بالا شاید که بگیره بارون آخر – ابوذر بیوکافی

درباره حضرت علی اصغر (ع)

دانلود

نوشته بیار دست کوچیکتو بالا شاید که بگیره بارون آخر – ابوذر بیوکافی اولین بار در پایگاه دانلود مذهبی و فرهنگی. پدیدار شد.

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

سه گروه نمایشی از کردستان به جشنواره شهروند لاهیجان راه یافت

دسته بندی: قرآن
3 views


گروه فرهنگی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از راه یابی سه گروه نمایشی استان در نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان خبر داد و گفت: این جشنواره از ۲۸ تا ۳۱ مرداد در لاهیجان برگزار می‌شود.

گروه نمایشی از کردستان به جشنواره شهروند لاهیجان راه یافت - سه گروه نمایشی از کردستان به جشنواره شهروند لاهیجان راه یافت

جلال قلعه‌شاخانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی «شهروند» توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار می‌شود.
وی افزود: بعد از اعلام فراخوان این جشنواره هنرمندان گروه‌های نمایشی استان آثار خود را برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه شهروند لاهیجان ارسال کردند.
قلعه شاخانی همچنین گفت: ۱۵ نمایش به بخش رقابتی و پنج اثر با موضوع کودک و نوجوان به جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان راه یافتند که سهم هنرمندان استان کردستان از این تعداد حضور سه گروه نمایشی است.
وی به نتایج بخش بازبینی این جشنواره اشاره کرد و افزود: بعد از اعلام نتایج بخش بازبینی، ۲ گروه نمایشی از استان برای شرکت در بخش مسابقه و یک گروه نمایشی نیز در بخش کودک و نوجوان این جشنواره پذیرفته شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: نمایش «شهر خوب» به نویسندگی و کارگردانی، یونس صحرارو از قروه و نمایش «زندگی کارتونی» به نویسندگی وکارگردانی سامان راست بین از مریوان در بخش مسابقه نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان حضور خواهند یافت.
وی نمایش «فرصتی برای بیداری» به نویسندگی و کارگردانی، امیر رضا رضا زاده از سقز را نیز نمایش راه یافته به بخش کودک و نوجوان این جشنواره اعلام کرد.
قلعه شاخانی با اشاره به داوران بخش بازبین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان عنوان کرد: داوری بازبینی بخش مسابقه را سامان خلیلیان، نگار نادری و اکبر صمدی نیا و داوری بازبین بخش کودک را جواد نجار تمیزکار، محمد علی صادق حسنی و پوریا کریمی بر عهده داشتند.
یادآور می‌شود؛ نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از ۲۸ تا ۳۱ مرداد ماه در شهر لاهیجان برگزار می‌شود.
انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

سعید قاسمی | قیام ملت علیه ناکارآمدی دولت

دسته بندی: سخنرانی
4 views


قاسمی قیام ملت علیه ناکارآمدی دولت - سعید قاسمی |  قیام ملت علیه ناکارآمدی دولت

نوشته سعید قاسمی | قیام ملت علیه ناکارآمدی دولت اولین بار در پایگاه دانلود مذهبی و فرهنگی. پدیدار شد.

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

دستگاه‌های دولتی کار فرهنگی در حاشیه شهرها را افزایش دهند

دسته بندی: قرآن
2 views


گروه اجتماعی- فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: باتوجه به افزایش مهاجرت در استان کردستان که منجر به بروز پدیده حاشیه نشینی شده است باید دستگاه‌های فرهنگی کار فرهنگی را در حاشیه شهرها افزایش دهند در غیر این صورت به کانون تبدیل جرم در جامعه تبدیل خواهند شد.

دولتی کار فرهنگی در حاشیه شهرها را افزایش دهند - دستگاه‌های دولتی کار فرهنگی در حاشیه شهرها را افزایش دهند

به گزارش ایکنا از کردستان، سردار مسعود خرم‌نیا، فرمانده انتظامی استان کردستان امروز، ۲۸ مردادماه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی و مذهبی کردستان اظهار کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیازمند کار فرهنگی است و وجود کمیته‌های فرهنگی می‌تواند به فرهنگسازی و آگاه‌سازی مردم در راستای کاهش آسیب‌ها بیانجامد.
آموزش نیاز اصلی در کاهش آسیب‌های اجتماعی است
وی با اشاره به اینکه آموزش لازمه تحقق اهداف در همه زمینه‌هاست، افزود: اگر بخواهیم آسیب‌های مانند اعتیاد، بدحجابی، رشوه‌خواری و غیره در جامعه کنترل و کاهش یابد باید آموزش را اولویت کاری خود قرار دهیم.
فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: ۴۰ سال است با مواد مخدر مبارزه می‌کنیم و قطعا اگر مبارزات نبود وضعیت موجود بحرانی‌تر بود اما با کار فرهنگی می‌توان شاهد تاثیرگذاری بهتر فعالیت‌ها و کاهش این معضل در جامعه شد.
وی خواستار حمایت از معتادان شد و عنوان کرد: معتادانی که می‌خواهند همت کنند و به جامعه و زندگی سالم بازگردند نیازمند حمایت و اعتماد مردم هستند و خیرین نیز می‌توانند آنها را در ایجاد اشتغال کمک رسانند.
۹۰ درصد سرقت‌های خرد و عادی توسط معتادان انجام می‌شود
خرم‌نیا بیان کرد: ۹۰ درصد سرقت‌های خرد و عادی توسط معتادان انجام می‌شود و وظیفه پلیس جمع‌آوری معتادان متجاهر است که باید به کمپ فرستاد شوند.
وی با اشاره به وجود معضل بدحجابی و بدپوششی در جامعه بیان کرد: از قبل از انقلاب اسلامی تاکنون دشمن به دنبال اقداماتی برای کشف حجاب و ضربه زدن به فرهنگ اسلامی ما بوده است گرچه بعد از انقلاب اسلامی حجاب اجباری شد اما دشمن همچنان اقدامات فرهنگی خود را دنبال می‌کند و از این مهم کوتاه نیامده است.
فرمانده انتظامی استان کردستان اعلام کرد: فرماندهی انتظامی استان کردستان برای اینکه حساسیت ایجاد نشود به جای ازدیاد گشت ارشاد در میادین و خیابان‌های سطح شهر اقدام به استقرار نیروهایی با لباس شخصی کرده تا اگر موردی از بدحجابی و مزاحمت دیده شد فرد متخلف را برای مشاوره و تذکر به فرماندهی انتظامی دعوت کنند.
افراد بدحجاب از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی تأسی می‌گیرند
وی با بیان اینکه بیشترین فعالیت را در حوزه حجاب و عفاف نیروی انتظامی انجام داده است، عنوان کرد: متاسفانه بیشتر افراد بدحجابی که مورد مشاوره نیروی انتظامی قرار گرفته‌اند از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی تأسی گرفته‌اند و مردم باید مراقب استفاده از این کانال‌ها و فضای مجازی باشند.
خرم‌نیا در پاسخ به سوال یکی از اعضای جلسه ستاد شئون استان مبنی بر اخذ رشوه توسط نیروی انتظامی بیان کرد: اگر کسی در جایی موردی از دریافت رشوه توسط کارکنان نیروی انتظامی دید مورد را اعلام کند تا فرد متخلف اخراج شود.
وی اقدامات فرهنگی انجام شده در سطح کشور را عامل توقف دشمن در بسیاری از جهات دانست و گفت: کردستان در زمینه وضعیت جرائم و سرقت‌ها نسبت به سایر استان‌های کشور در ته جدول قرار داد و از این لحاظ در حد مطلوبی قرار داریم.
دستگاه‌های دولتی کار فرهنگی در حاشیه شهرها را افزایش دهند
وی با بیان اینکه در ۱۴ ماه اخیر ۳۳ مرحله مبارزه با سرقت انجام شد، گفت: براساس این مبارزات ۱۶ مالخر و تعدادی سارق در استان دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان کردستان یادآور شد: باتوجه به افزایش مهاجرت در استان کردستان که منجر به بروز پدیده حاشیه نشینی شده است باید دستگاه‌های فرهنگی کار فرهنگی را در حاشیه شهرها افزایش دهند در غیراینصورت به کانون تبدیل جرم در جامعه تبدیل خواهند شد.
انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

گفتگو|جزئیات ارتباط حزب رفاه ملت ایران با لاریجانی و دولت روحانی

دسته بندی: سیاسی
2 views


سید شریف حسینی عضو شورای مرکزی حزب رفاه ملت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به دلایل تشکیل حزب متبوعش گفت: دلیل تشکیل حزب ما شرایط موجود کشور و بحث رفاه اجتماعی در جامعه است. هدف ما این است که در همفکری با دولت سهمی در بحث توسعه همه جانبه رفاه پایدار در جامعه داشته باشیم. 

بیشتر بخوانید

اعضای شورای مرکزی حزب رفاه ملت ایران مشخص شدند + اسامی

“لاریجانی” پدر معنوی حزب رفاه ملت ایران نیست

وی با بیان اینکه مهمترین شائبه‌ای که در اطراف حزب وجود دارد، وابستگی حزب  به برخی اشخاص و گروه‌های سیاسی است، یادآور شد: علت این موضوع حضور برخی نمایندگان ادوار مجلس در شورای مرکزی حزب رفاه ملت ایران است که در مجلس نهم عضوی از فراکسیون رهروان به عنوان حامی آقای لاریجانی بودند، اما واقعیت امر این است که این حزب هیچ گونه وابستگی به اشخاص و گروه‌های سیاسی ندارد. 

عضو شورای مرکزی حزب رفاه ملت ایران تاکید کرد: ضمن احترامی که برای آقای لاریجانی قائل هستیم، حزب رفاه ملت ایران  هیچ‌گونه ارتباطی با رئیس مجلس ندارد. 

حسینی درباره اظهارات اخیر شهاب‌الدین صدر، از اعضای شورای مرکزی حزب رفاه، که گفته بود این حزب شامل اصولگرایان معتدلی می‌شود که هدفشان کمک به دولت است، تصریح کرد: در ایام انتخابات مجموعه‌ای به عنوان اصولگرایان معتدل حامی دولت تشکیل شد که علاوه بر گرم کردن تنور انتخابات، تلاش کرد زمینه تداوم دولت آقای روحانی را فراهم کند. بنابراین می‌توان گفت که مسیر حرکتی حزب رفاه ملت ایران همان مسیری است که اصولگرایان معتدل در دوران رقابت‌های انتخاباتی داشتند. 

نماینده اهواز در مجلس نهم با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی که درباره ارتباط برخی سران حزب رفاه ملت ایران با محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور  وجود دارد، گفت: در همان روز مجمع عمومی به صراحت اعلام کردیم که حزب رفاه ملت ایران وابستگی به هیچ جریانی ندارد ولی این موضوع به این معنا نیست که مخالفتی هم با دیگر جریان‌های سیاسی داشته باشیم. در عین حال اگر حزب رفاه به واقع از  حمایت برخی اشخاص از جمله آقای لاریجانی و واعظی  برخوردار بود، این عزیزان باید با حضور در مجمع عمومی حمایت خود را نشان می‌دادند که این گونه نشد. 

انتهای پیام/

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

مهم‌ترین آسیب‌ها در هیئات مذهبی تغییر گفتمان عاشواریی است

دسته بندی: قرآن
2 views


گروه اجتماعی- معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی‌فقیه استان کردستان گفت: مهم‌ترین آسیب‌ها در هیئات مذهبی تغییر گفتمان عاشواریی است که تنها به یک بعد آن توجه می‌شود در حالیکه رهبر فرمودند ابعاد حماسه عاشورا منطق، عاطفی و حماسه است و باید بُعد حماسه عاشورا برجسته‌تر شود.

آسیب‌ها در هیئات مذهبی تغییر گفتمان عاشواریی است - مهم‌ترین آسیب‌ها در هیئات مذهبی تغییر گفتمان عاشواریی است

به گزارش ایکنا از کردستان،حجت‌الاسلام سید محمد سادات، معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی‌فقیه استان کردستان امروز، ۲۸ مردادماه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی و مذهبی کردستان اظهار کرد: هیئات مذهبی راهی برای انتقال آموزه‌های دینی و توصیه های معصومان هستند تا همه به ویژه نسل جوان برای مقابله با توطئه‌های دشمنان با آن آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه امروزه جریانات زور و زر و تزویر به دنبال به انحراف کشیدن مراسمات مذهبی است، افزود: این موضوع بعد از جریان عاشورا تا به امروز ادامه دارد تا مراسمات مذهبی را دستخوش تغییرات کند.
معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی‌فقیه استان کردستان بیان کرد: آسیب‌هایی که امروز وارد مراسم هیئات مذهبی شده اگر فکری به حالشان نشود منجر به بروز مشکلات بزرگتر خواهد شد.
وی عنوان کرد: مهم‌ترین آسیب‌ها در هیئات مذهبی تغییر گفتمان عاشواریی است که تنها به یک بعد آن توجه می‌شود در حالیکه رهبر فرمودند ابعاد حماسه عاشورا منطق، عاطفی و حماسه است و باید بُعد حماسه عاشورا برجسته‌تر شود.
حجت‌الاسلام سادات افزود: در مراسم عزاداری‌های امام حسین می‌بینیم که ادوات موسیقی و محتوای اشعار نیز دستخوش تغییرات شده‌اند به‌گونه‌ای که رقابت نابجا و برخورد کاسبکارانه موجب گسترش ریا و غلو می‌شود.
وی بیان کرد: دشمنان با برنامه‌ریزی و فکر به فعالیت‌های ما ورود می‌یابند و در این راستا وظیفه ما بسیار سنگین است و باید به این موارد توجه شود.
 معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان همچنین خواستار آشنایی مداحان با مقاتل دینی، اخلاق و احکام شد و یادآور شد: باید دوره‌های آموزشی لازم را برای آگاه‌سازی هر چه بهتر مداحان برگزار کرد.
انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

مسئولان به ویژه در نهادهای فرهنگی جهادی کار کنند

دسته بندی: قرآن
2 views


گروه اجتماعی- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را برای اولیای خاص خود باز کرده و نیاز است مسئولان به ویژه در نهادهای فرهنگی جهادی کار کنند و هدفشان جلب رضایت و اعتماد مردم باشد.

به ویژه در نهادهای فرهنگی جهادی کار کنند - مسئولان به ویژه در نهادهای فرهنگی جهادی کار کنند

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان امروز، ۲۸ مردادماه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی و مذهبی کردستان اظهار کرد: خدمت به مردم با نیت خالص و در مسیر حق گام برداشتن یعنی یک جهادگر واقعی بودن و اعضای این ستاد نیز افرادی جهادگر هستند که جهادی نیز فکر می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه پست‌ها و مناصب شغلی گذرا است، افزود: آنچه که به عنوان باقیات‌الصالحات می‌ماند خوبی‌ها و ارزش‌ها و خدمت به مردم است و ما هیچ شانی غیر از خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها نداریم.
وی عنوان کرد: باید همه در مسیر این تفکر مقام معظم رهبری که فرمودند کارگزاران نظام باید در مسیر جهادی و انقلابی حرکت کنند، گام برداریم چرا که خداوند به برکت خون شهدا فرصتی برای خدمت به مردم و تقویت نظام به ما داده و باید از این فرصت بهره ببریم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان همچنین به آرامش و امنیت موجود در جامعه پرداخت و گفت: نیروی انتظامی از دستگاه‌هایی است که در ایجاد آرامش و امنیت جامعه شبانه‌روز در تلاشند و قدردان زحمات نیروی انتظامی در این حوزه هستیم.
وی اعلام کرد: جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را برای اولیای خاص خود باز کرده و نیاز است مسئولان به ویژه در نهادهای فرهنگی جهادی کار کنند و هدفشان جلب رضایت و اعتماد مردم باشد.
حجت‌الاسلام محمد ربیع درویشی، مدیرگروه معارف صدا وسیمای مرکز کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران چون برگرفته از خرد جمعی است حکم قرآن را دارد و همه باید براساس قانون اساسی فعالیت کنیم.
وی با تأکید بر جلوگیری از دین زدگی جوانان افزود: بیان قوانین دین مبین اسلام به مردم باید به گونه‌ای باشد که مردم از دین زده نشوند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به وجود معضلات و آسیب‌هایی همچون اعتیاد در جامعه یادآور شد: بسیاری از مفاسد جامعه ناشی از اعتیاد و وجود مواد مخدر است و باید همه دستگاههای فرهنگی به این مهم ورود پدا کنند.
یادآور می‌شود؛ در این جلسه سایر اعضای جلسه و نمایندگان هیئات مذهبی و کانون مداحان استان نیز به بیان مطالبی در خصوص فعالیت‌های هیئات مذهبی و اقدامات فرهنگی انجام شده پرداختند.
انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

گزارش خبرنگار تسنیم از اندونزی| اورسجی: کبدی ایران فقط از بازی‌های آسیایی طلا می‌خواهد/ یک سر و گردن از همه تیم‌ها بالاتر هستیم

دسته بندی: ورزشی
2 views


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از اندونزی، عباس خواجه اورسجی در حاشیه دیدار بانوان ایران – بنگلادش در چارچوب مسابقات کبدی بازی‌های آسیایی اندونزی اظهار داشت: خوشبختانه ورزشکاران ما خیلی خوب کار کردند و در بازی امروز برتر از حریف بودند. فردا (سه‌شنبه) هم یک بازی سخت با چین تایپه داریم که حریف خیلی قدرتمندی است و در دور مقدماتی با هندوستان خوب بازی کرد. البته تیم ما هم خوب است و امیدوارم فردا بازی را ببریم و صدرنشین شویم.

وی افزود: در کل شرایط برگزاری مسابقات  تعریف چندانی ندارد، اما ورزشکاران ما راضی هستند. ما خیلی امیدواریم که بانوان طلا بگیرند. تمام امید ما این است که با طلا به ایران برگردیم. شاید مدال نقره خیلی ما را شاد نکند.

رئیس فدراسیون کبدی خاطرنشان کرد: شرایط تیم آقایان هم خوب است. آنها با یک انگیزه بسیار بالایی پای به این مسابقات گذاشتند. امیدواریم که هر دو تیم طلا بگیرند. باور داریم که ایران بالاخره یک سر و گردن از همه تیم‌ها بالاتر است.

وی در پایان گفت: دیروز هم مسئولان کاروان و شخص صالحی امیری (رئیس کمیته ملی المپیک) به سالن آمدند. حضورشان واقعاً کمک می‌کند و روحیه‌بخش است. واریز‌های به موقع کمیته ملی المپیک به برگزاری اردوهای مناسب و منظم کمک کرد. حمایت خوبی از سوی وزارت و کمیته از ورزشکاران شد. رسانه‌ها ورزشی هم حسابی هوای کبدی را داشتند و دارند. با اینکه ورزش کبدی تا چندی قبل ناشناخته بود% اما با کمک رسانه‌ها بیشتر شناخته شد. امیدوارم مردم عزیز دعا کنند که دست پر بازگردیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

استاد رائفی پور: روحانی بعد از ۶ سال برگشت جای اول

دسته بندی: سخنرانی
4 views


رائفی پور روحانی بعد از ۶ سال برگشت جای اول - استاد رائفی پور: روحانی بعد از ۶ سال برگشت جای اول

زمانی که صدای شمشیر مالک به خیمه های شامات رسید دشمن دید نمیتونه جلوی مالک وایسه ، کنار خیمه علی ابن ابی طالب رو شلوغ کرد

نوشته استاد رائفی پور: روحانی بعد از ۶ سال برگشت جای اول اولین بار در پایگاه دانلود مذهبی و فرهنگی. پدیدار شد.

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب

تئاتر «بچه‌های مسجد» می‌تواند بهانه‌ای برای حضور بیشتر جوانان در مسجد شود

دسته بندی: قرآن
2 views


گروه فرهنگی – بازیگر و کارگردان بجنوردی گفت: از آنجا که همه هنر را دوست دارند برگزاری چنین جشنواره‌هایی در محیط مسجد می‌تواند بهانه‌ای برای حضور مرددم در فضای مسجد باشد لذا می‌توان با این بستر جوانان را به مسجد هدایت و آن‌ها را با فضاهای دینی آشنا کرد تا آن‌ها هم با این محیط ارتباط لازم را برقرار کنند.

«بچه‌های مسجد» می‌تواند بهانه‌ای برای حضور بیشتر جوانان در مسجد شود - تئاتر «بچه‌های مسجد» می‌تواند بهانه‌ای برای حضور بیشتر جوانان در مسجد شود

مرتضی رستمی از شهر بجنورد استان خراسان شمالی که در جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد حضور داشت در گفت‌و‌گو با ایکنا از قزوین، با بیان اینکه چندین سالی است که به‌عنوان بازیگر و کارگردان در کانون بچه‌های مسجد شهر بجنورد مشغول به فعالیت هستم، اظهار کرد: آغاز فعالیت ما از مسجد بود و زمینه آشنایی ما را با کانون بچه‌های مسجد فراهم کرد لذا خداوند را شاکر هستیم که زمینه‌این آشنایی و فعالیت را برای ما ایجاد کرد چرا که در مدت چند سال فعالیت خود به صورت مستمر این روند ادامه داشت و برای اهالی مسجد کارهای مختلفی را آماده و اجرا کردیم.
وی افزود: از آنجا که همه هنر را دوست دارند برگزاری چنین جشنواره‌هایی در محیط مسجد می‌تواند بهانه‌ای برای حضور مردم در فضای مسجد باشد لذا می‌توان با این بستر جوانان را به مسجد هدایت و آن‌ها را با فضاهای دینی آشنا کرد تا آن‌ها هم با این محیط ارتباط لازم را برقرار کنند.
رستمی در خصوص روند برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» عنوان کرد: این جشنواره دارای سطح برگزاری بسیار خوبی بود با عشق و شور و همدلی کمک کردند تا نمایش گروه‌ها روی صحنه برود که این همت و تلاش جای تقدیر دارد؛ همچنین در کارگاه‌های آموزشی نیز نکات خوبی برای یکایک ما داشت.
وی برای ماندگاری نتایج این جشنواره پیشنهاد داد: از آنجا که تئاتر یک مقوله زنده‌ای است، می‌شود در قالب ضبط فیلم‌ها و کلیپ‌هایی این تئاترهای مردمی را در صدا و سیمای استانی و ملی پخش کرد تا مردم به این واسطه این آثار را مشاهده کنند.
این کارگردان و بازیگر بجنوردی با اعلام اینکه فعالیت خود را از مسجد محل شروع کرده‌اند و در سطح مسجد نمایش‌ها اجرا شده است، خاطرنشان کرد: الحمدلله در شهر بجنورد علاوه بر گروه ما چندین گروه دیگر هم فعال هستند و تلاش می کنند تا آثاری قوی را برای مخاطبان خود ارائه کنند.

انتهای پیام

لینک منبع

قالب وردپرس

دانلود یا ادامه مطلب