مقاومت در سوریه نشأت گرفته از مقاومت نیروهای رزمنده در دوران دفاع مقدس است
السلام علی الحسین

مقاومت در سوریه نشأت گرفته از مقاومت نیروهای رزمنده در دوران دفاع مقدس است

دسته بندی: اخبار, سیاسی
112 views

به گزارش دانلود وآو به نقل از  خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، جبهه مقاومت شکل گرفته در بین کشورهای اسلامی الگویی از دفاع مقدس است و در برخی از کشورهای مسلمانی که مورد هجمه نیروهای سلطه‌گر جهانی قرار گرفته‌اند، تفکر و روحیه بسیجی نشأت گرفته از درس مقاومت و آزادگی جوانان ایرانی دیده می‌شود.

در گفت‌وگوی سوم با سردار محمد کرمی‌راد مسئول اسبق واحد عملیات سپاه استان کرمانشاه به رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس پرداختیم. در گفت‌وگوی دوم به بازخوانی حماسه پاوه پرداخته‌ایم که در این‌گفت‌وگو به جنایات داعش آن زمان و ایستادگی مردم پاوه اشاره شد. گفت‌وگوی نخست به بازخوانی عملیات مرصاد و جنایات منافقان در استان کرمانشاه اختصاص داشت(http://tn.ai/1477212).

سردار محمد کرمی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس یادآور خاطرات ماندگار مقاومت ملت شریف ایران در برابر تجاوز بیگانگان است اظهار داشت: رژیم بعث صدام مورد حمایت دنیای غرب و شرق و قدرتهای بزرگ از جمله اتحاد جماهیر شوروی سابق، ایالات متحده آمریکا، برخی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس از جمله عربستان، کویت و دیگران بود.

فرمانده اسبق لشکر ۱۱ امیرالمومنین (ع) استان کرمانشاه با بیان اینکه  این دوران در حقیقت جزء یکی از مهمترین حوادث قرن بیستم بیان کرد: امروز اگر بحث بیداری اسلامی را مطرح می‌کنند و‌ شنیدیم در حقیقت این بیداری نخستین جرقه‌اش در ایران اسلامی رخ داد و منجر به این شد که رژیم تا به دندان مسلح و وابسته به امریکایی را یعنی رژیم پهلوی را سرنگون کردند.

وی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب توطئه‌ها یکی بعد از دیگری علیه نظام جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت  عنوان کرد: بحث تجزیه ایران توسط گروهکهای منافقان که وابستگی آنها کاملا به نظام استکباری مشخص و‌عملکرد آنها بر علیه نظام  به شدت مغرضانه بود.

کرمی‌راد با بیان اینکه منافقان و‌ رژیم بعث صدام از این تجزیه‌طلبی‌ها نه تنها سودی نبردند بلکه با رهبری و‌ هوشیاری امام خمینی (ره) و ایستادگی ملت ایران موجب شد انقلاب اسلامی به دست این ایادی کفر نیافتد گفت: در بین جنگ و کودتا، کودتاچیان اعترافاتی داشتند مبنی بر رفت‌وآمد آنها به فرانسه و از آنجا به بغداد و‌ جلسات مشترکی که داشتند روشن شد معاون وقت وزارت خارجه آمریکا در ۲۱ تیر ماه ۵۹  در مرز اردن در دیدار با  صدام که بعدها روشن شد چراغ سبز را به رژیم بعث عراق و صدام می‌دهند تا علیه ایران وارد جنگ شوند.

وی با بیان اینکه تحلیل چرایی و چگونگی جنگ ۸ ساله خودش یکی از مقوله‌های مهم و اساسی است و در این راستا امروز شاهد یک تحولات بزرگی در منطقه هستیم بیان کرد: اکنون شاهد توطئه آمریکا، اسراییل و کشورهای منطقه عربستان حتی ترکیه، قطر و دیگر کشورها علیه رژیم بشار اسد که پاشنه آشیل بیداری منطقه و بیداری اسلامی است را شاهد هستیم بیش از پنج سال است که همان نقشه و همان طرح علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را علیه بشاراسد که نماد ایستادگی علیه رژیم جعلی صهیونیستی وحتی منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه به حساب می‌آید طراحی و یک چنین جنگی را علیه ایشان تحمیل کردند.

مسئول اسبق واحد عملیات سپاه استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز ما شاهد شکست و ناکامی آمریکا هستیم و مقاومت سوریه نشأت گرفته از مقاومت ایران اسلامی در برابر قدرت‌ها است افزود: این الگوپذیری در کشورهای منطقه و در عمق جان ملتهای بیدار و مسلمان نفوذ کرده و آثار پر برکتش را در این دیدیم که خیلی از کشور ها در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا و رژیم سعودی ایستادگی کردند و پیروزی‌های خوبی هم به دست آوردند.

وی با بیان اینکه نمونه این پیروزی‌ها  عقب راندن ار‌تش اسرائیل از جنوب لبنان است بیان کرد: سید حسن نصر الله در بیان زیبایی بیان کرده‌ است که ما درس مقاومت را از حسین فهمیده‌ها یاد گرفتیم، محمد حسین فهمیده نوجوان۱۳ ساله‌ای که امام (ره) فرمود رهبر ما آن نوجوانی است که به خودش نارنجک می‌بندد و زیر تانک دشت می‌رود و می‌فرماید به من رهبر نگویید به او رهبر بگویید.

کرمی‌راد با اشاره به اینکه این فرهنگ و صدور انقلاب به عنوان یک فرهنگ انقلابی در مقابل استکبار و رژیم‌های جنایتکار که رزمندگان در دوران دفاع مقدس یاد گرفتند مطرح است عنوان کرد: مانند جنگ ۲۲ روزه لبنان، جنگی که امروزه در یمن مقابل ارتش عربستان که دارای سلاح‌های پیشرفته آمریکایی است  نمونه بارز این قضایا است که همه این‌ها ناشی از این اتفاق  اثرات وضعی انقلاب را در بین کشورهای مسلمان شکل و تاثیر از انقلاب ایران گرفته امروز هم همان نقشه​‌ها و توطئه‌ها علیه این کشورها ایجاد شد برای اینکه جلوی اسلام ناب محمدی را بگیرند.

وی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان امروز ما و نسل‌های آینده  ما باید بتوانند از گذشته به عنوان چراغ راه آینده استفاده کنند گفت: حمله‌هایی که در ۸ سال دفاع مقدس بر ما گذشت و با دستان خالی و با تکیه بر قدرت لایزال الهی توانستیم روی پای خودمان بایستیم و تحریم‌های سنگین​ را با جان و دل خریدیم و پشت سر گذراندیم.

رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه امروز اگر می‌بینید بازهم آمریکا به حالت استیصال در مقابل جمهوری اسلامی ایران کاری از پیش نمی‌برد گفت: رجزخوانی‌های ترامپ و مواضع ژله‌ای که در مقابل ایران وحتی در مقابل کره شمالی با یک تهدید هسته‌ای کردند مواجه هستند ملت‌های مسلمان و حتی غیر مسلمان از انقلاب و اهداف ما و‌ از مقاومت جانانه ۸ سال دفاع مقدس درس گرفتند و متوجه شدند هیبت آمریکا را فرو بریزند و امروز  شاهد فروپاشی هیبت آمریکا در منطقه هستیم.

وی با اشاره به اینکه اینها کسانی بودند که می‌خواستند پنج روزه حکومت بشار اسد را سرنگون کنند همچنان که صدام وعده پنج روزه به خبرگاران داد که پنج روز دیگر در تهران با شما مصاحبه می‌کنم عنوان کرد: در ابتدای جنگ تحمیلی با وجود کمبود تجهیزات  امکانات و تسلیحات ایستادگی مردم را شاهد بودیم.

کرمی‌راد با بیان اینکه در اوایل جنگ در جبهه سرپل‌ذهاب و ارتفاعات کوره موش مستقر شدیم در حقیقت برای تهیه یک قبضه توپ، سلاح کالیبر ۵۰ مستأصل بودیم بیان کرد: در مقابل  ارتش بعث عراق مسلح شده بود و از  شرق و غرب  تجهیزات​  را برای نابودی رژیم نوپای جمهوری اسلامی ایران سرازیر کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط مردم با اسلحه‌های شخصی و شکاری خود برای دفاع آمده بودند عنوان کرد: این مقاومت خوشبختانه بعد از ۸ سال نتیجه داد و توانستیم به نقطه اوجی برسیم که امروز کشورمان دارای امنیت پایدار، اقتدار است و  این اقتدار در خیلی از پیروزی‌ها و عرصه‌ها به جز اینکه ما مدیون خون شهدا و جانبازان و ایثارگران بوده و است و قطعا ارزش و قدر این انقلاب و خانواده‌ها​ی شهدا را بر اساس آنچه که ما امروز در مقاومت کشورهای اسلامی که ناشی از همان مقاومت ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس بوده شاهد هستیم که همه یک صدا و گوش به فرمان بنیان‌گذار ولی امر مسلمین بودند.

فرمانده اسبق لشگر ۱۱ امیرالمومنین (ع) استان ایلام اظهار کرد: امروز باز هم  شاهد هستیم که شهدای عزیز دفاع حرمین که به هر حال در عراق و سوریه مدافعین حرم رفتند  و جانانه در مقابل زیاده‌خواهی‌های استکبار ایستادند و بار دیگر یاد این مقاومت‌ها و لشکرکشی‌ها را زنده کردند.

وی با بیان اینکه هرآنچه امروز داریم ناشی از دستاورد رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، مقاومت و ایستادگی ملت و رهنمودهای خردمندانه امام و رهبر انقلاب است گفت: در روزهای ابتدایی جنگ که استان بارها مورد هجوم موشک‌ها قرار می‌گرفت یک کالیبر ۵۰ روی پشت‌بام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهر کرمانشاه نصب کرده بودم و این سلاح  تنها سلاح مقاومت‌کننده در مقابل هواپیماهای دشمن قدار بود که ۲۴ ساعته شهر را بمباران می‌کردند.

کرمی‌راد با بیان اینکه در همان مقطع مردم بسیج شدند و جبهه رفتتند بیان کرد: توفیق داشتم که در  عملیات‌های سرپل‌ذهاب، عملیات مطلع‌الفجر، در ارتفاعات سیاه‌کوه سرپل ذهاب،  در عملیات مسلم‌ابن​ عقیل، عملیات سومار، عملیات والفجر ۳،۵،۸،۹، عملیات کربلای ۱و ۱۰، عملیات نصر ۱،۴،۷، عملیات والفجر ۱۰ در  منطقه حلبچه، ارتفاعات شیار کوه و ارتفاعات مسلط به سد دربندی‌خوان شرکت کنم و تا پایان جنگ مسئول محور، فرمانده گردان و تیپ و فرمانده لشکر در دوران دفاع مقدس بودم.

 


راهنماي استفاده یا دانلود
در صورت دانلود به این سه نکته توجه کنید
1- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد
2- براي مشاهده فيلم ها با کيفيت بالا از برنامه kmplayer استفاده کنيد
3- در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا 24 ساعت بعد همکاران ما رسيدگي ميکنند
در صورت استفاده از اخبار یا مطالب دیگر
1-به شما تضمین می دهیم که مطالب از پایگاه های معتبر استخراج شده
2- لطفا مطالب را کامل و دقیقق بخوانید
3-در صورت اعلام فیلترینگ مطالب حذف می شوند