فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند
السلام علی الحسین

فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

دسته بندی: فرهنگی و هنری
48 views

به گزارش دانلود وآو به نقل از خبرنگار مهر سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه محیط زیست نخستین هفته مهر ماه را با انجام فعالیت‌های متنوعی در راستای حفظ محیط زیست کشور سپری کردند. 

73407254190 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در پارک ملی بمو در استان فارس طی پروژه برآورد جمعیت پلنگ در پارک ملی بمو، یک کاراکال توسط موسسه حامیان حیات وحش پارس ثبت و مستند شد. این پروژه توسط این گروه و همکاری اداره کل محیط زیست استان فارس از بهار ۱۳۹۵ آغاز  شده است.

20655657290 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در شهر مهاباد استان آذربایجان غربی همزمان با شروع مدارس، طرح مهرسبز با محوریت کمک به دانش آموزان کم بضاعت با تلاش انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد به اجرا درآمد. در این طرح که در ۸ نقطه شهر مهاباد برگزار شده و همچنان نیز ادامه دارد، کمک های مردمی در قالب کیف، لوازم تحریر و کتابخانه کوچک به دانش آموزان روستا های مرزی شهرستان سردشت تحویل داده شد.

در شهر سبزوار در استان خراسان رضوی طرح مشترک دبستان غفوری و سمن سرزمین بادغوث سبزوار برای استفاده از کیسه های تجدیدپذیر به جای نایلون برای کتابهای دانش آموزان انجام شد.

در شهر آبدانان استان ایلام دانش آموزان دبیرستان فراست آبدانان با همت انجمن بانوان طبیعت دوست، شروع مدرسه را با لیوان دائمی وشعار نه به لیوان یک بار مصرف آغاز کردند.

61946164497 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در شهر مشهد در استان  خراسان رضوی کارگروه حفظ محیط زیست برنامه ای را در قالب بازی برای کودکان در منطقه دره دهبار و غار مغان انجام دادند و پس از آن اقدام به پاکسازی مسیر و همچنین ترویج فرهنگ جمع آوری زباله های شخصی کردند.

92494785223 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در شهر لالی در استان خوزستان اعضای انجمن دوستداران طبیعت شهرستان لالی اقدام به جشن تولدی در دل طبیعت وکاشت ۳۰ نهال در پل قدیم شهرستان لالی کردند.

در شهر خرم آباد در استان لرستان اعضای قرارسبز، کمپین کما و انجمن بلوطبان با حضور در منزل مظفر افشار، پدر بلوط ایران، مراتب قدر دانی خود را نسبت به فعالیت های ایشان ابراز کردند.

در شهر گیلانغرب  در استان کرمانشاه جهانگیر پرخاره، مسیر طولانی را برای مهار آتش سوزی گرماب گواور گیلان غرب را پیمود.

در شهر تهران حمایت از پرندگان، تنوع زیستی و حیات وحش در راستای ترویج فرهنگ نذرهای محیط زیستی توسط فعالان محیط زیستی و گروه ایرانی سبز، در منطقه ۱۰ در پانزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب انجام شد.

در تهران برنامه ای هم در خصوص بررسی مشکلات محیط زیستی کوه درکه تهران توسط انجمن صفیرسبز انجام گرفت. این گروه همچنین سفری دو روزه به شهر نافچ از توابع شهرکرد، مرکز استان چهار محال و بختیاری داشته است.

4115601058 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

همچنین در تهران گروه دانشجویی مییبریم که فعالیتهای خود را با تمرکز بر مقوله خودرود اشتراکی در سفرهای شهری آغاز کرده اند، در روز جمعه ۳۱ شهریور به مناسبت روز جهانی بدون خودرو همراه با شهروندان تهرانی در پیاده روی همگانی شرکت کردند و در طول مسیر تلاش کردند مفاهیم کارپول و فرهنگ همسفری را به شرکت کنندگان این رویداد معرفی کنند. در این پیاده‌روی وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران نیز شرکت داشتند.

87649458657 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در شهر نورآبادممسنی در استان فارس هم  به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، شهروندان این شهر در برنامه ای که توسط انجمن حامیان طبیعت زاگرس ترتیب داده شده بود پا به رکاب شدند.

در شهر فسا استان فارس هم اعضای انجمن حافظان سبزاندیش و جوانان فعال فسایی در حمایت از روز جهانی بدون خودرو مسیرهایی از شهر را رکاب زدند.

در شهر اراک استان مرکزی به مناسبت روز جهانی بدون خودرو در همایشی با نام طبیعت پاک هوای پاک، منطقه گردشکری گردو با همت انجمنهای محافظان طبیعت، سیکا و ادفا پاکسازی شد.

همچنین در منطقه بمو در استان فارس پاکسازی یکی از چشمه های منطقه حفاظت شده پارک جنگلی بمو، با همت انجمن دوچرخه سواری کافه دوچرخه انجام گرفت.

24601196584 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در شهر مشکین‌شهر استان اردبیل پاکسازی پارک جنگلی مشکین شهر توسط گروه مردمی یاشیل یاشام و حامیان محیط زیست مشکین شهر انجام گرفت.

93953227561 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در شهر شیروان استان خراسان شمالی بیستمین همایش گروه طنین پاکبانان شیروان با پاکسازی بلوار فجر این شهر برگزار شد.

69730723475 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در منطقه مارگون و پولادکف در استان فارس صد و چهل و سومین برنامه پاکسازان طبیعت فارس با فرهنگسازی و پاکسازی در آبشار مارگون و کمپ عشایری پولادکف سپیدان انجام گرفت. هزینه ورودی که در سه ماهه تابستان از گردشگران و بازدید کنندگان گرفته می‌شد در راستای حفظ پاکیزگی منطقه استفاده شد و به همین دلیل در این منطقه زباله ای یافت نشد.

در شهرستان دشتستان استان بوشهر به مناسبت دوم مهر روز غار پاک، هیئت کوهنوردی شهرستان دشتستان با همراهی و همکاری اداره حفاظت محیط زیست این شهر و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و صداوسیمای بوشهر اقدام به برگزاری مراسم کوه نوردی و غارنوردی و پاکسازی  غار کوریگ دشتستان کرد.

در شیراز استان فارس غارهای شاپور، انگره مینو و همچنین چشمه چنار بمو، توسط انجمن های کوهنوردان، میثاق قائمیه و فاتح در استان فارس به مناسبت روز غار پاک،  پاکسازی شد.

در فیروزآباد استان فارس برنامه پاکسازی غار چکه نمدی واقع در ارتفاعات تنگاب فیروز آباد توسط جمعیت زیست محیطی دوستداران طبیعت و انجمن کوهنوردی شهرستان و همکاری اداره محیط زیست انجام گرفت.

18662572896 - فعالان محیط زیست به پاکسازی غارها رفتند

در شهر مراغه استان آذربایجان شرقی غار هامپوئیل مراغه توسط محیط بانان و دوستداران محیط زیست به مناسبت روز جهانی غار پاک پاکسازی شد.

در شهر شیراز استان فارس کارگاه یک روزه اهمیت کار گروهی در حاشیه سومین نشست کارگروه های شبکه محیط زیست و منابع طبیعی تشکل های استان فارس با حضور سرپرست اداره کل محیط زیست استان فارس و کارشناس آموزش و مشارکت های مردمی استان فارس برگزار شد.

در شهر بجنورد استان خراسان شمالی هم سمن پیوند مهر بخش اترک با همکاری انجمن مدیریت سبز ایران اقدام به برگزاری دو کارگاه آموزشی برای شرکت گاز استان خراسان شمالی و شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی کرد.

در پایان در روستاهای ماشل‌آباد و لنگا در استان مازندران جشنواره کوچه های روستا با برنامه های متنوع پاکسازی از زباله ها، آموزش، مدیریت پسماند و رنگ آمیزی کوچه با همکاری اهالی دو روستا و شوراهای اسلامی جهت نمایش توانمندی ها و هنر های دستی فراموش شده بانوان روستایی و ایجاد اتحاد بین روستا های ماشل آباد و لنگا که همسایه هستند برگزار شد.


راهنماي استفاده یا دانلود
در صورت دانلود به این سه نکته توجه کنید
1- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد
2- براي مشاهده فيلم ها با کيفيت بالا از برنامه kmplayer استفاده کنيد
3- در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا 24 ساعت بعد همکاران ما رسيدگي ميکنند
در صورت استفاده از اخبار یا مطالب دیگر
1-به شما تضمین می دهیم که مطالب از پایگاه های معتبر استخراج شده
2- لطفا مطالب را کامل و دقیقق بخوانید
3-در صورت اعلام فیلترینگ مطالب حذف می شوند

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.