خانه / اخبار / سیاسی / سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما برای میانجیگری میان اربیل و بغداد آماده ایم
26516165961 - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما برای میانجیگری میان اربیل و بغداد آماده ایم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما برای میانجیگری میان اربیل و بغداد آماده ایم

‘هدر نوئرت’ در کنفرانس خبری روز پنجشنبه گفت همانطور که پیش از این گفته شده است کشورش در اساس با رفراندوم اقلیم کردستان عراق مخالف بوده و هست و چنین رفراندومی را در شرایط کنونی مایه منفک شدن از مبارزه کامل با داعش و سبب بی ثباتی در منطقه می داند.
نوئرت اضافه کرد که واشنگتن از نگرانی هایی که این مسئله در منطقه بوجود آورده، آگاه است و سعی آمریکا این است که بر چنین نگرانی هایی دامن نزند و سبب بی ثباتی های بیشتر نشود.
سخنگوی تیلرسون در پاسخ به این سوال که ایا آمریکا در هیچ گفتگویی میان اربیل و بغداد شرکت داشته و یا نقش میانجی در این گفتگو ها را بازی کرده است گفت که تیلرسون وزیر خارجه این کشور تا کنون گفتگو های مستقیم زیادی را با هر دو طرف داشته است .
نوئرت در نهایت گفت که همانطور که قبلا گفته شده واشنگتن آماده و مایل است تا در صورت درخواست مستقیم میان بر ایجاد تسهیلات و میانجی گری برای برگزاری گفتگوهای مستقیم میان اربیل و بغداد فراهم کند.
وی در نهایت در پاسخ به این سوال که ایا واشنگتن درخواستی مبنی بر تعطیلی کنسولگری آمریکا در اربیل از سوی عراق داشته است گفت چنین درخواستی در میان نبوده و کنسولگری کشورش در اربیل همچنان دائر خواهد ماند.
اروپام-۴-۵۴۱/ ۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

درباره ی

مطلب پیشنهادی

نیروی دریایی ارتش در آستانه ورود به نفتکش آتش گرفته ایرانی 310x165 - پزشکیان: بزرگداشت شهدای سانچی باید مثل شهدای پلاسکو برگزار شود

پزشکیان: بزرگداشت شهدای سانچی باید مثل شهدای پلاسکو برگزار شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *