دیپلماسی سایبری برنامه جدید امریکا برای مدیریت جهانی
السلام علی الحسین

دیپلماسی سایبری برنامه جدید امریکا برای مدیریت جهانی

دسته بندی: علمی
44 views

6829803 531 - دیپلماسی سایبری برنامه جدید امریکا برای مدیریت جهانیبه گزارش دانلود وآو به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک گروه از نمایندگان آمریکایی متشکل از هر دو حزب سیاسی این کشور، لایحه‌ای را به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه دادند که در آن، ارتقاء دیپلماسی سایبری موردتوجه ویژه قرار گرفته است. یکی از موارد تأکیدی این لایحه، احیای دفتر هماهنگ‌کننده امور سایبری، در وزارت امور خارجه و وارد شدن این وزارت خانه کلیدی آمریکایی در امور دنیای سایبری است.

یکی از نمایندگان آمریکایی دراین‌باره مدعی شد اختصاص دادن بیشتر توان یک وزارتخانه به مسائل اقتصادی و تعریف کارکرد دفتر سایبری در دستگاه امور خارجه کشور، سبب می‌شود تا آمریکا در زمینه موضوعات دیپلماسی سایبری آمادگی نداشته باشد و آسیب‌پذیر شود.

تد لیو (Ted Lieu)، از نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکایی دراین‌باره گفت: «آمریکا تا زمانی که شخصی را در میز مذاکره نداشته باشد یا راهبرد مشخصی نداشته باشد نمی‌تواند رهبری موضوعات سایبری را در بعد بین‌المللی بر عهده بگیرد.»

وی ادامه داد: «به‌جای کمک به تقویت چنین موقعیتی، دولت دونالد ترامپ با اتخاذ تصمیمی مبهم، حتی همین مسئولیت محدود فعالیت در حوزه سایبری را از وزارت امور خارجه سلب کرد.»

لایحه دیپلماسی سایبری، توسط رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به مجلس ارائه شد. به اعتقاد کارشناسان آمریکایی، سایر مقررات این حوزه نیز به این مسئله نیاز دارند تا وزارت امور خارجه، موضوع مذاکرات سایبری را به‌روزرسانی کرده و آن را به‌صورت شفاف بیان کند که سیاست سایبری آمریکا، بر مبنای ارائه یک اینترنت امن، بدون محدودیت، قابل‌اعتماد و خصوصی است که توسط شرکت‌های چندملیتی اداره می‌شود. همچنین، این اینترنت باید مدافع حقوق بشر، دموکراسی و متن قانون باشد که در آن، مواردی مثل آزادی بیان، نوآوری و خلاقیت، ارتباطات، رفاه اقتصادی و احترام به حقوق دیگران در نظر گرفته می‌شود.


راهنماي استفاده یا دانلود
در صورت دانلود به این سه نکته توجه کنید
1- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد
2- براي مشاهده فيلم ها با کيفيت بالا از برنامه kmplayer استفاده کنيد
3- در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا 24 ساعت بعد همکاران ما رسيدگي ميکنند
در صورت استفاده از اخبار یا مطالب دیگر
1-به شما تضمین می دهیم که مطالب از پایگاه های معتبر استخراج شده
2- لطفا مطالب را کامل و دقیقق بخوانید
3-در صورت اعلام فیلترینگ مطالب حذف می شوند