تکذیبیه صادر نکردن مجوز برای نصب کپسول در بازار وکیل شیراز
السلام علی الحسین

تکذیبیه صادر نکردن مجوز برای نصب کپسول در بازار وکیل شیراز

دسته بندی: فرهنگی و هنری
48 views

6831429 824 - تکذیبیه صادر نکردن مجوز برای نصب کپسول در بازار وکیل شیراز

به گزارش دانلود وآو به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛  روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در پی انتشار خبری با عنوان ” مقصر آتش سوزی در بازار وکیل میراث فرهنگی است” و همچنین در پی صحبت های رئیس آتش نشانی شیراز که “میراث فرهنگی را مسئول ایمن سازی بازار دانسته و اظهار کرده است میراث فرهنگی مجوز زدن یک میخ برای نصب کپسول آتش نشانی را نمی دهد” مطالبی برای آگاهی افکار عمومی منتشر شد.

بر این اساس، به اطلاع می رساند، در سال ۹۱ میراث فرهنگی فارس طرح ساخت کانال تاسیسات و کف سازی کف فرش و مرمت بام بازار وکیل به منظور ایمن سازی بازار و رفع آسیب های بصری در دستور کار قرار داد و علیرغم تعهد دستگاه های اجرایی مانند آتش نشانی، اداره برق و مخابرات، این اداره کل از محل اعتبارت تخصیص یافته، اقدام به ساخت کانال تاسیسات و کف سازی سنگ فرش دو راسته علاقه بندها و ترکش دوزها و چهار سوق بازار وکیل جنوبی نمود.

این گزارش حاکی است، همراهی نکردن دستگاه های اجرایی مورد اشاره و نبود اعتبار مورد نیاز باعث شد که از سال ۹۱ تا سال ۹۵ اقدام اجرایی جدید در خصوص کانال تاسیسات صورت نگیرد.

لیکن در سال ۹۵ با هماهنگی و همکاری میراث فرهنگی فارس، شهرداری و کسبه بازار تفاهم نامه ای برای اقدامات مشترک منعقد و هم اکنون با نظارت میراث فرهنگی عملیات اجرای کانال تاسیسات و کف سازی سنگ فرش بازار وکیل شمالی و در ادامه آن بازار وکیل جنوبی با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال در دست انجام است و به زودی عملیات مرمت پشت بام نیز شروع خواهد شد.

بر اساس اعلام این روابط عمومی، هماهنگی های لازم با ادارات برق، مخابرات ، آتش نشانی جهت اجرای عملیات حین انجام کار و همچنین انتقال تاسیسات مورد نیاز صورت گرفته است که در این خصوص تعدادی از تابلوهای برق نیز توسط اداره مربوطه در بخش هایی از بازار نصب و مسیرهای مورد نیاز تاسیسات نیز اجرا شده است.

اما در خصوص پیشگیری در برابر آتش سوزی در آثار و ابنیه تاریخی همچون بازار وکیل در شهری تاریخی مانند شیراز، انتظار می‌رود که سازمان آتش‌نشانی به جای رفع مسئولیت از خود، اقدامات و تجهیزات متناسب با این گونه مجموعه‌ها را پیش‌بینی و تامین کند و با اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم در این زمینه، با این گونه بناها مانند مجتمع‌های تجاری مدرن برخورد نکند.

لذا انتشار مطالبی مبنی بر صادر نکردن مجوز توسط میراث فرهنگی برای نصب کپسول آتش نشانی جدا تکذیب شده و خلاف واقع است.


راهنماي استفاده یا دانلود
در صورت دانلود به این سه نکته توجه کنید
1- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد
2- براي مشاهده فيلم ها با کيفيت بالا از برنامه kmplayer استفاده کنيد
3- در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا 24 ساعت بعد همکاران ما رسيدگي ميکنند
در صورت استفاده از اخبار یا مطالب دیگر
1-به شما تضمین می دهیم که مطالب از پایگاه های معتبر استخراج شده
2- لطفا مطالب را کامل و دقیقق بخوانید
3-در صورت اعلام فیلترینگ مطالب حذف می شوند