خانه / اخبار / علمی / اتخاذ تدابیر لازم برای جذب نیروی انسانی در حوزه آموزش ضروری است
62424063765 - اتخاذ تدابیر لازم برای جذب نیروی انسانی در حوزه آموزش ضروری است

اتخاذ تدابیر لازم برای جذب نیروی انسانی در حوزه آموزش ضروری است

به گزارش دانلود وآو به نقل از خبرنگار مهر، مهدی حاجتی عصر پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری اولین جلسه رسمی درباره آموزش و پرورش نشان از توجه استاندار به رفع مشکلات و مسائل این حوزه دارد.

وی به برخی اقدامات انجام شده درحوزه آموزش و پرورش استان گیلان نیز اشاره کرد وافزود: گیلان دارای ۳۷۵ هزار دانش آموز است که این دانش آموزان در سه هزار و ۸۵ مدرسه دولتی و ۷۲۳ واحد آموزشی غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه ۸۶ درصد از این دانش آموزان در مدارس دولتی استان ثبت نام کرده اند، گفت: در مجموع در استان گیلان ۱۷ هزار و ۵۹۷  کلاس درس برای دانش آموزان مهیا شده است.

وی همچنین به نیروی انسانی فعال در آموزش و پرورش استان گیلان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ۲۷ هزار و ۶۲۵ نفر در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.

حاجتی در ادامه با بیان اینکه رتبه و جایگاه استان گیلان در زمینه درصد جمعیت باسواد ۱۰ تا ۴۰ ساله نیز رتبه، تصریح کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۰ گیلان در این حوزه از رتبه هفتم کشوری به رتبه چهارم در سال ۹۵  ارتقاء یافته که نشان دهنده این بوده بیش از ۹۶ درصد جمعیت گیلان باسواد هستند.

وی با اشاره به میزان در بالای فرهنگیان بازنشسته درطی سال های اخیر، یادآورشد: انتظار داریم برای تأمین و جذب نیروی انسانی تدابیر لازم اندیشیده شود.

مدیرکل آموزش وپرورش گیلان همچنین به برخی اقدامات فرهنگی و آموزشی دیگر نیز اشاره واظهار کرد: انجام آموزشی های زیست محیطی به دانش آموزان یکی از این اقدامات است.

وی همچنین با اشاره به تشکیل بازارچه های دانش آموزی درسراسر استان، افزود: در این بازارچه ها انواع دست ساخته های دانش آموزی اعم از معرق، بافتنی، صنایع دستی، وسایل تزئینی، انواع خوراکی ها و آش های محلی به فروش می رسد.

حاجتی به ساخت استخر فرهنگیان اشاره کرد وگفت: بعد از برف سنگین سال ۸۳ وتخریب این سالن، اکنون این پروژه با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی و با تخصیص یک میلیارد تومان دیگر به بهره برداری می رسد.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

۲۰ درصد تعداد دانشجو در دانشگاه افزایش یافت

به گزارش دانلود وآو به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛  رکابیان، معاون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *