خانه / اخبار / سیاسی / ائتلاف بین المللی: داعش در رقه نفس های آخر را می کشد
86198862394 - ائتلاف بین المللی: داعش در رقه نفس های آخر را می کشد

ائتلاف بین المللی: داعش در رقه نفس های آخر را می کشد

به گزارش دانلود وآو به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این فرمانده ارشد که نامش فاش نشده به این خبرگزاری گفت: مبارزه سختی است. داعش ستیزه جویان خارجی زیادی دارد که نمی خواهند تسلیم شوند. آنها در بخش کوچکی از رقه منزوی شده اند.
به گفته وی، داعش در رقه «آخرین نفس هایش را می کشد.»
این فرمانده نظامی تاکید کرد: دشمنی که در داخل رقه است باید تسلیم یا نابود شود زیرا اگر از آنجا خارج شوند به اروپا یا کشورهای همسایه می روند و یا به نقاطی در خارج از سوریه حمله خواهند کرد.
از سال ۲۰۱۴ که داعش رقه را تصرف کرد این شهر به عنوان پایتخت غیررسمی این گروه قلمداد شده است. به نظر می رسد که بسیاری از حملات داعش در خارج از سوریه در این شهر طراحی شده است.
فرمانده ارشد نیروهای ائتلاف بین المللی افزود: به سمت شهر المیادین می رویم. در آنجا افراد زیادی هستند که حملاتی را علیه کشورهای ما طراحی می کنند. بنابراین، المیادین نباید پناهگاه داعش بماند.
المیادین در استان نفت خیز دیرالزور واقع است. در این استان نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکاست و همچنین نیروهای دولتی سوریه حملات جداگانه ای را علیه داعش انجام داده اند.
ائتلاف تحت رهبری آمریکا در علمیات های دیرالزور و الرقه با حملات هوایی، مشاوره های نظامی و ارسال تجهیزات و تسلیحات از نیروهای دموکراتیک سوریه پشتیبانی می کند.
شبک**۹۴۲۳**۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

درباره ی

مطلب پیشنهادی

نیروی دریایی ارتش در آستانه ورود به نفتکش آتش گرفته ایرانی 310x165 - پزشکیان: بزرگداشت شهدای سانچی باید مثل شهدای پلاسکو برگزار شود

پزشکیان: بزرگداشت شهدای سانچی باید مثل شهدای پلاسکو برگزار شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *